Rodžera domugraudi
2014. gada 3. janvāris, plkst 10:45:18
Labdarības organizāciju struktūra

Ik pa laikam šur tur parādās dažādas ķēdes vēstules, spamveidīgi maili un vispār aicinājumi ziedot kādam cēlam mērķim visdažādākajās izpausmēs. Protams, tas ir pozitīvi un gan jau no tā arī ir kāds labums. Man tikai nepatīk tā naudas plūsmas struktūra.

Praktiski vienmēr visi ziedojumi tiek salasīti vienā vietā. Nav būtiski vai tas ir bankas konts, vai vienkārši naudas čupa ielas vidū. Un šo virtuālo vai reālo čupu tad regulē kāds labdarības fonds vai kāda cita persona. Tas padara visu procesu neganti necaurspīdīgu. Varbūt kaut kur likumos ir kaut kas, kas regulē šo fondu darbu un varbūt pat viņiem ir oficiāli atļauts kādu procentu ieraut nāsīs (tas liktos pieļaujami un reizēm pat vajadzīgi), bet kur ir teikts, ka visās atskaitēs valstij parādās visa ziedojumu summa? Kur ir teikts, ka tas viss tiešām nonāk tur, kur tam jānonāk?

Iespējams, ka ir kaut kāda shēma, kas to visu regulē, piemēram, ņemot konta pārskatu un attiecīgi nosakot cik procentus kam drīkst izsniegt, bet man tādai shēmai īsti nav ticības.

Tā vietā varbūt būtu vērts padomāt par tīri koordinējošu struktūru, kura vienkārši apkopo info par ziedotājiem, viņu daudzumu, ziedojamām summām, saņēmējiem, saņēmēju vajadzībām utt. un šo informāciju pēc vajadzības izsniedz. Un tad, dialogs varētu būt apmēram šāds:

Ziedotājs: Gribu ziedot saņēmējam X, kā es to varu izdarīt?
Institūcija: Ok, saņēmējam X vēl vajag Y naudiņas, cik dosiet?
Ziedotājs: Došu N naudiņas.
(Institūcija to piefiksē lai zinātu cik ziedotājus vēl sūtīt šajā virzienā)
Institūcija: Ok, pārskaitiet to (piemēram) slimnīcai A ar tekstu "iemesls"

Shēma, protams, ne tuvu nav ideāla un daudzos gadījumos tiešām ir daudz ērtāk visu sabērt vienā čupā un tad dot tālāk, bet man šo vidusposmu naudas plūsmā nu ļoti gribas izslēgt, jo tajā vienkārši ir pārāk daudz nezināmu faktoru.


2013. gada 16. marts, plkst 12:40:21
CHUCK LORRE PRODUCTIONS, #396

It appears as if roughly half the people in this country think that they're in mortal danger from their own government. That's a lot of people sensing a lot of malice and threat. I worry that I don't see it. Sure, I see inefficiency and incompetence, but I've always seen that - regardless of which party's in office. And frankly, I've always welcomed it. I don't like my big bureaucracies to be cold, calculating, profit-making enterprises driven by a steely, clear-headed singular vision. A cursory glance through history would indicate that well-organized governments tend to enjoy well-organized parades, followed by well-organized ethnic cleansing. Which is why I celebrate the magnificent, muddle-headed ineptitude of our democracy. As far as I'm concerned, a little confusion and waste may keep the trains from running on time, but it also keeps people like me from getting a one-way ticket in a cattle car. Are our tax dollars being misspent on poorly run social programs? You bet! Do we get more buck for our bang at the local Post Office, Amtrak station, nuclear submarine or methadone clinic? Of course we do! But keep in mind that bureaucrats who can't find their ass with a flashlight and a hand mirror are not likely to find you either. To paraphrase Bobby McGee: "Freedom's just another word for who the hell's in charge here?!"

2013. gada 20. februāris, plkst 15:40:39
Viens - 1
Pāris - 2
Daži/dažas - no 3 līdz 5 (ieskaitot gan 3, gan 5)
Vairāki/vairākas - no 6 (ieskaitot) līdz ... nezinu ... varbūt 9? - kā tur ir?

2012. gada 7. novembris, plkst 14:18:20
Fortūna šodien izspļāva tādu citātu: "I don't care how poor and inefficient a little country is; they like to run their own business. I know men that would make my wife a better husband than I am; but, darn it, I'm not going to give her to 'em." -- The Best of Will Rogers

Kaut kā atsauca atmiņā visu Latvijas cukura ražotņu balagānu...

2012. gada 15. oktobris, plkst 12:27:15
Vai man vienīgajam šķiet, ka lielu daļu Latvijas problēmu varētu risināt, ja paceltu preču un pakalpojumu eksporta apjomus virs importa apjomiem? Tādā gadījumā taču pietiktu naudas i parādu nomaksai, i dzīves līmeņa celšanai.. arī "zaglīgie deputāti" vairs nebūtu tik milzīga problēma (jo nav taču žēl, ja visam pietiek)..
Man gan nav nekādas sajēgas kā to eksportu var pacelt, bet pēc manas saprašanas, ja imports pastāvīgi ir lielāks par eksportu, tad loģiski, ka parādi tikai aug un nauda nekam īsti nepietiek...

2012. gada 11. septembris, plkst 22:10:02
Man nekādi nav saprotams kāpēc nosaukumos "Muzeju nakts" un "Tehniskās apskates nakts" figurē vārds "nakts". Šie abi pasākumi notiek (vismaz līdz šim ir notikuši) līdz diviem naktī, kas nesanāk pat īsti puse no nakts...

"Nakts tirgus" gan ļoti korekti atbilst nosaukumam :)

2012. gada 8. septembris, plkst 00:00:00
Howdy :) Es esmu Rodžers un šeit pierakstīšu visu, kas man ienāks prātā un liksies pierakstīšanas vērts.